Loomade elust, köide 2

Räägin täna siis sellest, mis loomad me üksteise meelest oleme. Endiselt ikka mina ja ema, ehkki ma juurdlesin muidugi ka kõigi teiste pereliikmete kallal. Aga et see oli rohkem selline ühepoolne mõtete mõlgutamine ja ma nende vastuseid minu kohta ei tea, ei tundu see pooltki nii huvitav kui selline vestlus, kus teine pool ka ikka midagi arvab.

Ema innustamiseks käisin kohe alguses välja, et ta on mu meelest rebane. Ma ei jõudnud tähelegi panna, kas see uudis talle meeldis või mitte, kuna ta sõnas seepeale kohe, et mina olevat kõrbesuslik. Sest ma olevat nii uudishimulik! No tere tere! Järjekordne olukord, kus ma ei olnud küll midagi oodanud, aga no seda ei olnud ma ka oodanud. Ma teadsin küll, mis looma ta mõtleb, aga ema pidas ikka vajalikuks selgitada, et see on see loom, kes liivakõrbes oma pesaaugust välja tuleb, tagumiste jalgade peal istudes ennast pikaks venitab ja siis, käpakesed rinnal, tähelepanelikult ringi vahtima asub. Kõige naljakam on veel see, et nad elavad tavaliselt kolooniatena koos, nii et kui Animal Planetis või kuskil mujal neid näidatakse, siis on korraga ikka terve kamp pikki saledaid kõrbesuslikuid naksis nägudega ringi vahtimas. Vähe ma ei naernud! Pidin peaaegu et toolilt maha veerema.

Kui jälle rahunenud olin, küsisin, et mis ta ise arvab, mis loom ta on ja mis värvi, sest värvide koha pealt olin unustanud temalt ta enda arvamust küsida. Ema katkestas hetkeks toidu kallal nokitsemise, keskendus vastuse leidmisele ja teatas siis, et on kirju kana. Mina ütlesin, et olen roheline kass. See oli meie jutuajamisele minu arvates väärikas punkt. Ja kui saime lõunaga ühele poole, pööras kirju kana oma toa uksest sisse, lävel peatudes ja paremale-vasakule vaadates nagu kanadel kombeks, ning roheline kass kõndis mõõdukal sammul oma tuppa.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: